Na początek

Pomysł bloga powstał na przełomie 2019 i 2020 roku, w sytuacji za oknem nieciekawej, niepewnej i budzącej skojarzenia z latami, które autorzy pamiętają, a o których chcieliby zapomnieć. I przez dłuższy czas wydawało im się, że zapomnieli.

I tak w czasie wigilijnej kolacji AD 2019 w swym podprzemyskim dworku, będąc już na emeryturze i, na przekór zniechęceniu pomyśleli o jakiejś większej w promocji tych miejsc swej aktywności, a forma bloga wydała się im i możliwa i właściwa. Zainspirowani głosami swych 3 synów (o tyle ważne, ze Krzysztof jako „stary dziennikarz” bloga „nie czuł” i niespecjalnie cenił, na szczęście Barbara i synowie mieli zdanie odmienne, przez co i on poczuł się pewniej) taką decyzję ostatecznie podjęli.

By podzielić się z czytelnikami swym ogromnym doświadczeniem. Bo w każdym z blisko 500 hoteli w zabytkach byli, w zdecydowanej ich większości spali, jedli, spacerowali po parku i najważniejsze – rozmawiali z ich właścicielami… podziwiali i chwalili, choć czasem w dobrej intencji, np. estetycznych poprawek krytykowali.

Dziś, jako wiedzą uaktualnioną, ale wciąż autorską i w jakimś stopniu subiektywną chcą się na swym blogu z „szerszą publicznością” podzielić.

Licząc, że ta prezentacja poszerzy wiedzę czytelnika o noclegach w zabytkach i okolicznych atrakcjach. O możliwościach wypoczynku w nich i zwiedzania tego co wokół najciekawsze.

A że wciąż staramy się być aktywnymi dziennikarzami turystycznymi, stąd obok istoty bloga czyli opisów hoteli historycznych dzielić się też na nim będziemy emocjami i wspomnieniami z naszych turystycznych krajowych bądź zagranicznych podróży, w dodanej do GOŚCINNYCH ZABYTKÓW sekcji NASZE PODRÓŻOWANIE.

Zaproszenie do współpracy

Autorzy zapraszają na bloga i do opisywanych miejsc. Przekazujcie nam po pobytach w pałacach, dworach swe komentarze, opinie, zdjęcia…, będziemy je na blogu publikować.

Kontaktujcie się z nami na adres: kaniewski@goscinnezabytki.pl i przez Facebook-a.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *